Benzár Concourse Method Feeder zsinór
Azok a horgászfelszerelések, amelyek többek, jobbak versenytársaiknál, jellemzően drágábbak is. Nincs ez másként az élet egyéb területein sem, hiszen a minőségnek ára van. Köztudott, hogy a japánban készülő horgok, zsinórok vagy egyéb kiegészítők minőségükben messze felülmúlják a kínai vagy mondjuk indonéz termékeket, hiszen a japánok tényleg csak a legjobbhoz adják a nevüket és nem tökéletes terméket nem adnak ki a kezük közül.
Nagy öröm és büszkeség számunkra, hogy 3 év kemény munkáját követően végre egy olyan horgászeszközzel bővült a kínálatunk, ami a maga nemében páratlannak nevezhető. A Concourse Method zsinór ugyanis olyan paraméterekkel rendelkezik, amelyek már-már példátlanul magas polcra helyezik a terméket. De mit tudhat egy ilyen drága, abszolút csúcskategóriás monofil zsinór? Nézzük sorjában!
Először is, ez az aranybarna színű zsinór méretpontos. Méretpontos mind a 300 méterén, hiszen ekkora kiszerelésben kerül kereskedelmi forgalomba. A Concourse Method zsinórt az extrudálás, majd pedig a nyújtás során hihetetlen precizitással vizsgálják és maximális szakértelemmel, illetve türelemmel kezelik a japán szakemberek. A cél ugyanis nem a mennyiségi gyártás, a hangsúly kizárólag a tökéletességen van.
A lassú nyújtásnak köszönhetően a zsinór hihetetlenül erős és elképesztően strapabíró! Minimális, mindössze néhány százalékos a nyúlása, ami a kapásérzékelés szempontjából elsőrangú fontossággal bír. Főleg a nagytávolságú horgászat során szembetűnő az, hogy ezt a zsinórt használva mennyivel határozottabbak a kapások, szemben azzal, amikor egy hagyományos, kommersz főzsinórt használunk.
A Concourse Method zsinór felülete hihetetlenül kellemes tapintású. Egy nagyon különleges és kizárólag a japánban készülő zsinórok esetében használatos, viaszos bevonatot kapott, melynek köszönhetően a gyűrűk között szinte hangtalan és elképesztően könnyedén pereg le a dobról a dobás során! Emiatt a nagytávolságú horgászathoz is kiváló választás, hiszen minimálisan 5-6 %-kal nagyobb dobások kivitelezését teszi lehetővé azonos felszereléssel és végszerelékkel, mint a hagyományos zsinórok - teszthorgászaink így tapasztalták.
Ez a csúcskategóriás zsinór kizárólag a legnépszerűbb, feederes méretekben érhető el, hiszen 0,20-as, 0,22-es és 0,25-ös méretet készíttettünk belőle. A cél egy letisztult, profi, minden igényt kielégítő szortiment kialakítása volt.
Végezetül, már csak az a kérdés, hogy kinek ajánljuk ezt a nem hétköznapi zsinórt?! Mindenképpen le kell szögezni, hogy nem a hétköznapi horgászoknak. Ők ugyanis nem fogják észlelni, értékelni azt, amivel ez a zsinór többet tud versenytársaitól. Egyértelműen azoknak a horgászoknak javasoljuk a Concourse Method zsinór kipróbálását, akik a kompromisszumok nélküli felszereléseket és kiegészítőket kedvelik és olyan igénybevételnek teszik ki felszerelésüket, amit tényleg csak a legkiválóbb eszközök viselnek el. A Conourse Method zsinór pontosan ilyen. Ez még évi 130-150 intenzív, versenyekkel gazdagított horgászatot is gond nélkül tolerál, akár több éven keresztül is. Nem kell háromhavonta, félévente cserélni, mint a legtöbb hétköznapi zsinórt, hiszen a legkeményebb megpróbáltatást is észrevétlenül tűri.
A cél a legjobb megalkotása volt, mindegy, mibe kerül. A végeredményt mostantól pedig bárki kipróbálhatja!
Alacsony láthatóság A hal óvatos! Főleg a kapitális példányok, vagy a ragadozók, akiknek látásuk létfontosságú a táplálék megszerzésében. Ha alacsony láthatóságú zsinórral eredünk a nyomukba, a siker esélye megsokszorozódik.
A felejthetetlen bulgáriai method vb után egy hét volt mindösszesen arra, hogy fejben és mindenhogyan felkészüljek az idei egyéni method döntőre, melyet egy többé-kevésbé ismeretlen és új pályán, a maconkai 2-es versenypályán rendeztek. Sőt, a döntő előtti vasárnap még volt egy befejezendő “ügyem” Törökbálinton, ahol az év legjobb dévéres pecájával tudtam végül egy többfordulós sorozatot megnyerni… Aztán a másnap reggel már Maconkán talált és ...
A Concourse Method Light botcsalád több teszten átmenő, tökéletesre fejlesztett, végleges verziójával az Országos Method Csapatbajnokság előtt egy kicsivel találkoztam először. Egyszer egy közeli ismerősöm azt mondta, amikor autóvásárlásról beszélgettünk, hogy nem az számít, hogy mennyibe kerül, milyen márkájú, hanem az, hogy amikor te meglátod, jó érzéssel tölt el, szívesen ülsz bele, és amikor róla beszélsz nem a hibáit keresed, hanem mindig az előnyeit ...
Egy jó barátom meghívásának eleget téve volt szerencsém két horgásznapot is el tölteni Somogy megyében. Somogyban annyi szép, halban gazdag horgásztó van, hogy csak nehezen tudtuk kiválasztani, hogy melyikre is menjünk. Sudár Gergő csapattársam a nagybajomi Ötös-hárs horgásztavon indul a method OB selejtezőjén, ezért összebeszéltünk, és így dőlt el, melyik tóra esik az első napi túra. Ezen a napon is jól sikerült a peca, fogtunk sok halat, de itt inkább ...
Hogy van-e új a nap alatt? Azt gondolom, hogy a method feeder horgászokat ez a kérdés nagyon is foglalkoztatja, hiszen manapság olyan sok csali és etetőanyag áll már rendelkezésre, hogy ezek között választani szinte képtelenség – mégis mindenki az újat, a még jobbat keresi. Természetesen mi is folyamatosan dolgozunk azon, hogy még újabb, még innovatívabb termékekkel álljunk elő, amelyeket használva a horgászok még eredményesebbek lehetnek. Ebben az írásban egy ...
Van egy tó Nyíregyháza mellett, ahová sokan járnak pecázni. A családom, barátaim és én is nagyon szeretjük. Szép, tiszta, kulturált környezet, gyönyörű halak, barátságos emberek. Mi is kellhet még egy jó horgászathoz?. Minden évben igyekszem 2-3 napot eltölteni itt, családi vakáció címszóval. Verba-tanya a hely neve, de szerintem sokaknak nem kell bemutatni. Szerintem, a legtöbben, a rendkívülinek számító ponty és amur állomány miatt visszajáró ...
Amikor a pörgős, sűrített tempóban zajló versenyszezonból ki szeretnék egy kicsit szakadni, akkor általában a Dunára vagy pedig egy nagyhalas tóra megyek. Jelen esetben a Fehérvárcsurgói víztározóra látogattam el, hiszen a tározóban nagy számban megtalálhatóak, akár 15-20kg feletti pontyok is, és bíztam benne, hogy sikerül majd ezekből is egyet partra segíteni. A felszerelésemet, illetve a csalogatóanyagokat is a nagyhalak ízléséhez igazítottam, hiszen ...
Fürdés ilyen jól még egyikünknek sem esett, ez nem kérdés, hiszen magyar bajnokok lettünk method feeder szakágban, csapatban, nem is akármilyen CSAPATBAN! Bár a legendás Maty-ér vize még csak közelítette a 20-22 Celsius-fokot, mi egyetlen percig sem gondolkodtunk azon, hogy beugorjunk-e vagy sem! Magyar bajnokok lettünk ugyanis, ilyen esetben pedig illik megmártózni a versenynek helyszínt biztosító vízben! Határtalan örömünkben meg sem fordult a fejünkben, hogy ne tegyünk ...
Manapság a method horgászatban egyértelműen a pellet mix-ek uralják a terepet, ritka, hogy egy hobbi vagy egy versenypeca során ne kelljen valamilyen pelletkeverékhez nyúlni az eredményes halfogás érdekében. Azonban ezekből a pelletkeverékekből is temérdek féle áll rendelkezésre, így nehéz megtalálni, hogy éppen melyik működik a legjobban. Ebben a videóban a téma szakértője, Szabó Bence meséli el, hogy az aromázott, tehát a legkevésbé sem natúr mix-ek mikor jelenthetnek igazán jó választást.
A téli horgászat varázsa semmihez sem fogható. Különösen érvényesül ez a varázs abban az esetben, ha az ember ismeretlen vízen horgászik és az előre kiválasztott horgászhely előtt a peca kezdetére befagy a vízfelszín. Igen, a horgászat nem mindig habostorta, azonban a kitartó pecás szinte minden esetben elnyeri jutalmát! Ebben a videóban Szabó Bence egyik nem hétköznapi túrájának történéseibe nyerhetsz betekintést, amely során nehezítő körülmények sokaságával kellett megküzdeni, azonban a happy end így sem maradt el!
A dobóelőke használata bizonyos helyzetekben elengedhetetlen, sőt, talán azt sem túlzás kijelenteni, hogy sosem árt és a legtöbbször nagyon is használ! Persze a dobóelőkék között is létezik számtalan különböző féle, melyek más-más helyzetre nyújtanak megoldást és máshogyan is célszerű őket használni. Szabó Bence ebben a videóban összefoglalja, hogy ő mely típusokat részesíti előnyben és azt is, hogy melyik típust hogyan köti meg. Bevált kötések következnek, melyeket bárkinek érdemes lehet használni!
A késő ősz egyértelműen a folyóvízi horgászatok kedvelt időszaka. Sok tavi pecás veszi ilyenkor a bátorságot és veti bele magát a folyóvízi horgászat rejtelmeibe. Ebben a videóban azoknak kíván segítséget nyújtani Szabó Bence, akik még csak most ismerkednek a dunai horgászattal. Ennek érdekében bemutatja a legapróbb részletekbe menően, hogy milyen felszerelésekkel és végszerelékkel horgászik a dunán márnákra, paducokra, jászokra, dévérekre és szilvaorrú keszegekre. Nagyon hasznos videó ez mindazoknak, akik szeretnének belekóstolni a dunai horgászat rejtelmeibe.