Streetfishing a szegedi rakparton
Megjelent: 2021. július 03. | Forrás: Ország Bálint

A folyóvízi pergetés nem egyszerű műfaj. Rengeteg, tőlünk teljesen független befolyásoló tényezővel kell megküzdenünk a sikerért. A hőmérséklet, a légnyomás, a szélirány, a felhők mennyisége, a víz áttetszősége és nem utolsó sorban a vízállás számomra is „diktálja”, hogy éppen milyen ragadozót veszek üldözőbe. Így került előtérbe a rakparti csukázás…

A szegedi Tisza szakasz nem éppen a rengeteg és kapitális csukáiról híres, a pergető horgászok nem is nagyon dobálnak rájuk, pedig vannak olyan szituációk, amikor megmutatják magukat a korkodilpofájúak. A májusi esőzéseknek köszönhetően a már zöldellő rakparti növényzetet elöntötte a víz, amely kiváló életteret biztosított a csukák számára.

Az elöntött zöld növényzet kiváló életteret biztosított a csukák számára…

… csakúgy, mint a víz által „ideszállított” hatalmas akadók.

Az akadós pálya miatt nem lehetett finomkodni a felszerelést illetőleg, a megakasztott halakkal való csatározást keményen kellett irányítani, így nem jöhetett szóba az UL horgászat. Az ARNO újdonsága, az INTRUDER SPIN 10-30 grammos, 210- es változata éppen ekkor került hozzám, így megfelelő pálcával indulhattam a „dzsungelharcra”.  


Az ARNO INTRUDER SPIN volt a fegyverem a „dzsungelharcban”.


A csukázáshoz megfelelő tulajdonságokkal rendelkezik.


Nagyméretű spiccgyűrűje jól jött a nyárfaszöszölés idején.

Az ARNO kínálatában található hozzá színben és méretben passzoló orsó: az 1500- as méretű vörös- fekete HELLFLAME névre keresztelt modell volt a tekerőm a csukás kalandozások idején. Az árához képest meglepően jó a futása, pontosak az illesztések, letapadás-mentes a fék és kiválóan rakja a vékony és a vastagabb fonott zsinórt egyaránt.


A botot tökéletesen kiegészíti az ARNO HELLFLAME orsó…


… amely nem csak a tetszetős dizájnja…


… hanem precíz futása és kiváló zsinórképe miatt is hamar a szívemhez nőtt.

Nekem a csukázásról még mindig a hagyományos, támolygó villantókkal történő pergetés ugrik be, gyerekkorom óta ezzel üldözöm őket, így most is ezek a műcsalik kerültek a kapocsba elsősorban. A KAMASAKI villantók elképesztő forma, szín és súly választékkal állnak a rendelkezésre, így könnyű kiválasztani az adott körülményekhez a megfelelőt. A mélyebb vizek feltérképezéséhez pedig az ütős színkombinációjú, nagy rezgéseket keltő KAMASAKI twistereket használtam, amelyeket szettben lehet megvásárolni, így nem kell külön jig fejeket és drótelőkét hozzá keresni, a dobozban benne van minden, ami egy jó csukázáshoz kell.


A támolygós csukázáshoz használt villantók közül néhány kedvenc.


A KAMASAKI twister szettben minden megtalálható, ami egy jó csukázáshoz kell.

A legjobb kapás időszak akkor kezdődött, amikor a város épületei közé bújt a nap és az árnyék a víztükörre vetült. Felhős időben nappal is aktívak voltak a csukák, illetve a gyenge szél is növelte az étvágyukat. Viszont a víz bezavarosodásakor már nagyon nehéz volt horogra csalni őket, így rövid életű, de eredményes volt a rakparti csukázás.


Fényváltáskor fogott csuka.


Felhős időben napközben is aktívak voltak.


Nyakon csípve.


Természetesen minden csuka visszanyerte a szabadságát.

Írta: Ország Bálint

Fotózta: Ország Bálint

KAMASAKI AT TÁMOLYGÓ
590 Ft
Részletek
KAMASAKI PIKE TÁMOLYGÓ
590 Ft
Részletek
KAMASAKI TB TÁMOLYGÓ
590 Ft
Részletek
KAMASAKI UNIVERSAL TWISTER SZETT
2 290 Ft
Részletek