River Predator, Red Shot, Pression – jigfejek kedvező árfekvésben!
4, 1, 2/0…? A jigfejek útvesztőjében nem nehéz elakadni, mikor azok méretezéséről van szó. Sőt, egy másik oldalról megközelítve a dolgot, látatlanul milyen és mekkora jig fejet válasszunk a plasztikcsalinkhoz? Jelen kérdések mentén jött létre ezen cikk, melyben bemutatásra kerülnek a legújabb Kamasaki jigek, azok méreteivel párhuzamosan, kiegészítve 1-2 plasztikos ajánlással.
A Kamasaki márka berkein belül, mondhatni minden termék kiváló ár-érték arányt képvisel, melyben a megfelelő anyagminőséggel rendelkező pergető nehezékek hiányt és űrt képeztek ez idáig.
Név szerint sorba tekintve az új jigekre: Pression, Red Shot és River Predator. 3 különböző típus, különböző szituációkhoz, amelyekkel le lehet fedni egy UL tavi pergetést és egy húzósabb Dunán való jiges pergetést is, méretszortimentüknek köszönhetően.
Első kézbevétel után a széria összes tagja meglepően, a vártnál jobb minőséget képvisel, melynek alapja a kellően erős horog. Tűhegyes minden egyes méret, plusz az egyedi ólomkiképzés mellett, egy minimális ólomszakáll is funkcióját bővíti minden darabnak, hogy a használt plasztik ne tudjon lecsúszni róluk.
A demonstrációt a perszonális kedvencemmel kezdem, mely a River Predator névvel büszkélkedhet. Neve által egyből lehet következtetni, hogy folyóvízen jól szuperál ez a típus, de a kisebb méretekkel, egy floating plasztikkal kombinálva, tökéletes fegyver a sügerek és csukák ellen állóvízi környezetben is. A halfej kiképzés miatt helyes pozícióban tud megállni az aljzaton és különösképp nagy jelentőséggel bír a plusz piros színű szem, mely egy további ingert ad a ragadozókkal szemben.
Készítettem egy segédtáblázatot a termékekhez, mely a hasznos horogszárak méretét tartalmazza (ólom végétől a horogszár végéig), magyarul azt a méretet, mely a plasztikok megfelelő tűzéséhez felhasználható, így akár kézbevétel nélkül is kiválasztható a tökéletes változat, mindenki saját gumicsalijához.
Természetesen pár saját preferencia is mérvadó lehet, így teszek néhány műcsali ajánlást, melyet akár a pergetéssel ismerkedők is elfogadhatnak, ez akár egy webshopos vásárláshoz is jó támpont lehet.
A River Predator és Red Shot fejekhez ajánlott plasztikok:
4-es horoghoz: 6 cm L&K Floating Shad
2-es horoghoz: Mann’s 4’-es 10,1 cm-es duplafarkú twister
1/0-ás horoghoz: 7 cm-es L&K Power Kick
2/0-ás horoghoz: 8 cm Mann’s Shad vagy 10,1 cm-es 4’-es méretű Mann’s twister
Az előbb is megemlített Red Shot hasonló a halfej formájú jighez, de ennek ovális formája van, mely egy különbözőbb mozgást ad a csalinknak, ez főleg lassan imbolygó, nagyobb farokkal rendelkező csalikkal való használatnál előnyös, mint a Power Kick. Az ovális ólomforma mellett, különösképp nagy jelentőséggel bír a plusz piros színű szemkiképzés, mely meghatványozhatja egy horgásznap sikerességét.
A méretek itt azonosak a River Predator dimenzióival.
A harmadik, a Kamasaki Pression típus egy közkedvelt gömb ólomformájú terméket rejt magában, mely naturális formája miatt, tökéletes álló és folyóvízi körülményekhez is. Méretszortimentje által a light és UL módszerektől, a gyorsabb folyású vizekig is tökéletes alternatívává teszik.
1 grammos 4-es változat is megtalálható a méretezésében, mely a legkisebb Shad típusú plasztikokhoz is potenciálissá avanzsálják.
Elrugaszkodva az UL pergetéstől, egy keményebb sodrású Dunához, Tiszához is jó alternatíva lehet a nagyobb tagok egyike, melyek jelenleg 28 grammos variánsokig bővítik a sort.
Ajánlott csalik a Pression változatokhoz:
4-es horoghoz: 4,5 cm Mann’s Shad
1-es és 2-es horoghoz: 6 cm-es Mann’s Shad
1/0-ás horoghoz: 8 cm-es L&K Floating Shad
2/0-ás mérethez: 8 cm-es Mann’s Shad
3/0-ás mérethez: 9,5 cm-es L&K Power Kick
Remélem pár hasznos méretet és tippet tudtam adni a szezonra, a megfelelő jig fejek kiválasztásához, akár kezdő vagy a már nagyobb tapasztalattal rendelkező pergető horgászok számára egyaránt.