A tavasz első napjainak egyikén vehettem kezembe először az új Wizard pergető orsót mely a Wizard Edge nevet kapta. Vártam már ezt a percet , így nem teketóriáztam sokat. Irány a vízpart.
Ez az 5000-es méret már tekintélyt parancsoló.
A japán tervezésnek köszönhetően a könnyed futást a 4+1 csapágy garantálja, a letapadásmentes első mikrofék pedig nem fog cserben hagyni még a mínuszokban sem.
Három méretben került forgalomba. 2000-es,4000-es és 5000-es méretben. Jó ideig gondolkodtam a 4000-es vagy az 5000-es méret mellett döntsek. Végül a több száz hektáron, 25-30 méteres mélységekben, évi több mint 200 alkalmas intenzív használat az 5000-es méret mellé terelt. Kissé tartottam viszont, hogy ezzel a nagy mérettel egy túl nehéz szerelést kapok! Szerencsére tévedtem.
Rendkívül könnyű, mégis extra masszív grafit testet kapott, emellett könnyített alumínium dobbal lett szerelve.
A Wizard Solid spin pálcámnak lett ettől a naptól kezdve hű társa.
0,08-as Wizard fonott számomra elegendő rá, hisz talán az esetemben legtöbbet használt technikát nyerte meg ami plasztikozás.
Általában egy méter fluorocarbon előkével horgászok, így én a fonott főzsinór színének nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget.
Sötét szürke fonottat kapott tőlem ami még jól is néz ki rajta.
Ennél jobban nem is fogok belemenni az orsó tulajdonságaiba, hisz az ha valakit érdekel, akkor a termékleírásban elolvashatja. Inkább térjünk át az első használat tapasztalataira, természetesen élesben - műcsalival.
Az L&K plasztikok közül a Power Kick 120 mm-es változatát tettem fel 8 grammos 3/0-ás Wizard JIG-el. Ezt a csalit igazán meg lehet táncoltatni, így tesztelhetem az orsó gyorsaságát és a tűgörgők pontosságát a hirtelen megállításokkal. Emellett nem elhanyagolható, hogy a bányatavi csukák és süllők is előszeretettel üldözik hajnalonként.
L&K Power Kick 120 mm.
Négy vagy 5 rövid dobáson lehettem túl, mikor egy nádsarok mellé pottyantott csalivezetésre koppanós válasz érkezett. Akasztásom reccsenés nélkül kezelte az új tekerő, majd elkezdődött a fejrázós mélyvízi harc. A pálca már többször bizonyított, így arra nem is figyeltem, inkább az orsó érdekelt. A 0,08-as fonott miatt nem húztam tökig a féket, amit ellenfelem ki is használt és a bólogató pálca ütemében lopott pár centi damilt. Úgy volt vele a nád közelségét kihasználja és megpróbál a part alá, a nád gyökerek közé menni. Ezt nem engedhettem, így hirtelen szikra pattant a fejembe és gyorsan átváltottam a visszaforgás gátlót, majd csontig húztam a féket. Így folytattam a fárasztást. Gyönyörűen kidolgozta a szett a süllős fejrázásokat ami ellenfelemhez hűen csak egy bő percig tartott. Eközben a megiramodást és a közelebb húzást is orsóm hajtókarjával szabályoztam. Süllőm megpillantva visszaváltottam a visszaforgásgátlót és nyitottam kicsit a féken.
Fáradtnak tűnt, mégis a mellúszóival való tempós integetés még rejtett energiát sugallt. Ígyis volt. Mikor felé nyúltam eliramodott még egyet. Ekkor is lopott pár centi zsinórt, de ezt már az utolsó csepp erejéből tette, így...
...hamar a matracra fektethettem.
Szájpadlásban a horog ahogy kell.
Ő már fogas a javából.
Kitűnő hal egy megbízható szettel!
Fotókat készítette: Szebenyi Péter
Szöveg: Szebenyi Péter